בחר את הסגנון שלך

בחר הפריסה שלך

סכמת צבעים

עונת ימי ההולדת חוזרת

ימי הולדת בקיץ – כן או לא?

  • האם נכון לחגוג בחופש הגדול? – הורים לילדים שנולדו בחודשים יולי-אוגוסט מתלבטים האם נכון לחגוג את יום ההולדת של ילדיהם בזמן החופש הגדול. מצד אחד, השאיפה היא לחגוג את האירוע בסמוך לתאריך הלידה של הילד, מצד שני, בחופש הגדול משפחות רבות מתכננות פעילויות שונות וטסות לחו"ל, כך שחלק מהילדים לא יגיעו לאירוע, וזה קצת חבל… היתרון בקביעת אירוע דווקא בתקופה זו של השנה הוא זמינות של המפעילים. מכיוון שיש פחות ביקוש להפעלות ביולי ואוגוסט, תוכלו להשיג את התאריך המועדף עליכם. אצל חלק מהמפעילים קיים תעריף מיוחד מוזל לחודשי הקיץ, ושווה לבדוק זאת. אם החלטתם לחגוג לילד יום הולדת בחופש הגדול, ההמלצה היא לקבוע ממש בתחילת יולי או ממש בסוף אוגוסט, על מנת שיהיה בסמוך לשנת הלימודים.
  • שעות האירוע המומלצות – בקיץ חם ולח, לכן מומלץ לתאם את שעת האירוע החל מ-17:30. זכרו שבשעון קיץ מחשיך רק ב-20:00 בערב, כך שגם אם האירוע יסתיים בשעה 19:30, עדיין יש מספיק אור וזה בסדר
  • מה בין שישי אחה"צ לשבת בוקר? – בתקופת הקיץ השבת נכנסת מאוחר יחסית, ולכן אין בעיה לערוך יום הולדת ביום שישי אחה"צ, גם אם יש ביניכם שומרי שבת שירצו להספיק להגיע הביתה לפני כניסת השבת. לגבי קביעת אירוע בשבת בבוקר, אין ספק שזה פחות מומלץ בקיץ בשל החום הכבד בשעות
  • בחירת מיקום – בעונת הקיץ מומלץ לערוך את יום ההולדת בשטח בחוץ, כמו פארק או גינה ציבורית שכונתית, ולא בחצר של הבית. במקום פתוח כמו פארק יש בדרך כלל יותר רוח ואחוז הלחות נמוך יותר. כמובן שרצוי להתמקם באזור משופע בעצים, כדי להרוויח כמה שיותר צל. עוד נקודה חשובה בבחירת מיקום היא להיות רחוק מאזורי מתקני שעשועים. אם הלכתם על האופציה של פארק, רצוי להתמקם רחוק ממתקנים, כדי שהילדים יהיו מרוכזים בהפעלה ולא יתפתו לגשת למתקנים תוך כדי האירוע. ו… טיפ קטן שיציל את כולם – הביאו אלתוש לאירוע. בקיץ יש לא מעט יתושים, והעקיצות מאוד מציקות לילדים.
  • הפסקות שתייה – כשעורכים אירוע בחוץ תחת השמש הקופחת חשוב מאוד להקפיד על שתייה מרובה. תכנון הפסקות שתייה יזומות במהלך הפעילות חיוני מאוד. ההמלצה שלנו היא להצטייד ב-4 שישיות בקבוקי מים לכמות של 40 ילדים. כמובן, לא לשכוח כוסות חד פעמיות בהתאם. מעבר לכך, אנחנו ממליצים לא לשלוח את כל הילדים בבת אחת לשולחן האוכל כדי לשתות, אלא לבקש מהמפעיל להגיש מים לילדים כחלק מהפעילות.
לראש הדף