בחר את הסגנון שלך

בחר הפריסה שלך

סכמת צבעים

פעילויות שונות כטיפול רגשי לילדים עם בעיות חברתיות ורגשיות

ילדים אשר סובלים מאתגרים חברתיים כאלה ואחרים, או שמראים סימנים למצוקה או קושי רגשי חייבים להיות מטופלים. לשמחתם של ההורים לילדים אלה – ישנן כיום לא מעט שיטות טיפול שאפשר לבחון ולבדוק את ההתאמה לילד זה או אחר. סוג הטיפולים המוביל כיום נקרא טיפול רגשי וכשמו כן הוא – מציע אפשרויות שונות של הצצה אל עולמו הפנימי של הילד, הבנת הרגשות או המחשבות שלו ודרך גילוי זה מתן כלים ועצות להתמודדות שלו ושל בני המשפחה שלו עם הקושי או הבעיה.

איך מתבצע טיפול רגשי?

חשוב לדעת שהתחום של טיפול רגשי לילדים כולל עולמות תוכן שונים על מנת לגייס את שיתוף הפעולה של הילד. כך למשל פעילויות של ספורט מעצים עשויות להתברר כמתאימות במיוחד עבור ילדים שנמשכים לספורט ויש להם זיקה לפעילות גופנית אינטנסיבית. כאשר הילד עושה את מה שהוא אוהב – קל יותר לגשת אליו, לשאול אותו שאלות ולרדת לעומקם של נושאים המציקים לו או מקשים עליו. החוכמה האמיתית הוא לאפשר לילד להיות מרוכז בפעילות שהוא אוהב וכך אט אט לשאול שאלות נוקבות או לדבר על נושאים מודחקים.

אילו סוגי טיפול רגשי קיימים כיום?

כאמור, על מנת להתאים לילדים בעלי תכונות שונות – קיימת קשת רחבה של סוגי טיפולים. למשל, טיפולי תרפיה באומנות לילדים מתאימה למי שאוהב ליצור או לצייר, לפסל או לצבוע וכאשר הוא עושה את הפעולות האלה הוא עשוי להיפתח באוזניו של המטפל המקצועי ולשתף בקושי, אתגר או בעיה. כאשר הילד מרוכז בציור או עבודה מהנה הוא יראה במטפל איש סוד, ייתן בו אמון וישתף אותו בדברים שעוברים עליו. מכיוון שזו המטרה של הטיפול מלכתחילה, הרי שאפשר ללמוד לא מעט אודות הילד בדרך זו.

מה היתרון של טיפול רגשי?

כאמור, על מנת להבין את נפשם העדינה של ילדים – צריך לחדור פנימה דרך מחסומים או חומות שהילדים מציבים. ניתן לעשות זאת על ידי פנייה לתחביבים שלהם או לנושאים אחרים המעניינים אותם. בניגוד לשיחות פרונטליות עם איש מקצוע, בדומה לטיפול פסיכולוגי המתאים למבוגרים יותר – הטיפול הרגשי הוא פעיל, הוא נעשה בדרך עקיפה והוא תלוי רבות במידת האמון שהילד נותן במטפל שלו. עם ילדים אי אפשר לנהל שיחות ארוכות, שכן הם עלולים לאבד עניין מהר וגם הדרך הישירה של דיבור על נושא בעייתי עלול לייצר אצלם אנטיגוניזם.

אין תגובות

רשם המילים שלך

לראש הדף